FESTIVAL ARABSKÉ KULTURY 2015 v Praze

23.4.2015

Ozvěny šestého ročníku plzeňského FESTIVALU ARABSKÉ KULTURY proběhnou v Praze necelý týden po skončení plzeňské části, tedy ve dnech 23. až 25. dubna.

 

Během tří dnů se návštěvníci budou moci přesvědčit o mnoha rolích, které ženy v arabských společnostech sehrávají: manželky a matky, nositelky tradic, ale také bojovnice za lidská práva a zapálené feministky. A právě tyto překvapující role, v nichž si arabské ženy dokáže v Čechách málokdo představit, jsou ústředním motivem Festivalu arabské kultury v Praze.

Letošní ročník uvede každý den programu jednu zajímavou debatu s unikátními hosty. Návštěvníci se tak mohou těšit na diskuzi o muslimském šátku a identitě žen, které jej nosí či nosit odmítají, a to přímo od muslimek žijících v Čechách. Nebo se dozvědět zákulisní informace o životě ve smíšeném manželství, o němž si budou Češka, Palestinka a Čecho-Syřan povídat s redaktorkou ČRo Danielou Vrbovou. Speciální událostí, která proběhne v jedinečných prostorách Knihovny Václava Havla, bude páteční debata o ženách v syrské revoluci, do níž se zapojí výjimečná aktivistka s českými kořeny Sandra Bitar.

 

Projekt je součástí plzeňské části Festivalu arabské kultury, který je realizován ve spolupráci s městem Plzeň a Západočeskou univerzitou v Plzni za podpory společnosti Plzeň 2015 v rámci programu Evropského hlavního města kultury 2015.

 

Kdy: 23. – 25. dubna

Kde: Praha

Program viz: www.arabfest.cz
Kontakt: kontakt@arabfest.cz

 

21.4.2015