MatFFyzExpo na Festivalu fantazie 2015

1.7.2015 - 12.7.2015

 

Programová linie MatFFyzExpo na nejpopulárnějším českém festivalu fantastiky u nás přinese létající drony, efektní fyzikální pokusy i nelítostné souboje umělých inteligencí.

 

Festival fantazie 2015 připadá na 1. – 12. července.

 

Festival každoročně zve tuzemské i zahraniční hosty – představitele známých filmových a seriálových postav, herní a literární hosty i vědce. Pro 20. ročník byla zatím potvrzena účast herců Paula McGilliona a Davida Nykla ze seriálu Stargate Atlantis, přijede také výtvarník Philippe Coriat, mimo jiné tvůrce několika festivalových plakátů.

 

Matfyz se Festivalu fantazie zúčastní již potřetí. Programovou linii MatFFyzExpo pro letošní rok vytvořil ve spolupráci s Filozofickou fakultou a Fakultou tělesné výchovy a sportu. Společně osloví návštěvníky festivalu pestrou nabídkou témat z oborů informatiky, fyziky, ale i jazyků, historie nebo medicíny.

Přednášky MatFFyzExpo:

Kde voda teče do kopce (MFF)
Chaos (MFF)
Astronomie ve sci-fi: Věda nebo fikce? (MFF)
Erupce, která změní svět (MFF)
Hledá se život ve sluneční soustavě (MFF)
Kybernetická bezpečnost pro všední den (MFF)
Droni jako zábavní společníci (MFF)
Software bez chyb: realita či fikce? (MFF)
Daedalus po 37 letech (MFF)
Není vakuum jako vakuum (MFF)
Ruský folklórní epos a mytologie (FF)
Loki v kontextu staroseverské mytologie (FF)

 

Přednášky z linie MatFFyzExpo budou probíhat od 1. do 11. července. Jejich přesné rozvržení v čase a prostoru najdete v programu festivalu.

 

Nedílnou součástí MatFFyzExpo budou také stánky. Ty nabídnou zážitky, na které si návštěvníci budou moci přímo sáhnout. Zalétat si s dronem, otestovat ovládání počítače s pomocí haptického zařízení (využívá se při hraní počítačových her i v medicíně), zahrát si hru Czechoslovakia 38–89 a vyzkoušet všechny další matfyzácké gadgety. Na rozdíl od předchozích let budou stánky na festivalu od 2. 7. až do konce festivalu, a to každý den jiný.


Stánky MatFFyzExpo:

Počítačová grafika v biologii a medicíně (MFF)
Hry z dílny Matfyzu (MFF)
PogamutCup 2015 (MFF)
Létající a skákající droni (MFF)
Haptické ovládání počítače (MFF)
Sci-fi(y)zika – neobvyklé fyzikální experimenty (MFF)
PogamutCup 2015 – Finals (MFF)
Počítačová hra Czechoslovakia 38–89 (MFF a FF)
Jazyky vládnou světu! (FF)
Tělesná kondice a zdatnost (FTVS)

Festival bude i letos hostit finále turnaje botů Pogamut Cup. Souboje umělé inteligence se odehrávají v hráčům PC her dobře známém prostředí Unreal Tournament 2004. Soutěžního finále se může s vlastním botem zúčastnit každý, kdo se prostřednictvím webových stránek Pogamutu přihlásí do 21. 6. Boti se na Festivalu utkají v sobotu 4. 7.

 

Více informací k programu: zde

5.6.2015